طرح مبدأ تا مبدأ خدمت کریمانه

طرح«مبدأ تا مبدأ خدمت کریمانه به خانواده‌های شهدا و ایثارگران» در شیراز به اجرا در آمد. در این برنامه فرهنگی با اطلاع قبلی به خانواده‌های شهدا، از آنان جهت زیارت حضرت شاهچراغ(ع) دعوت به عمل می آید.

هفتمین همایش کریمه اهل بیت در بندرعباس

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان گفت: به مناسبت سالروز رحلت شهادت گونه حضرت معصومه، هفتمین همایش‌کریمه اهل بیت با قرائت پیام مراجع عظام تقلید و دبیر ستاد عالی‌کانون‌های مساجد کشور برگزار می شود.

پایان نشست تولیت‌های اعتاب مقدس و بقاع متبرکه کشور

اجلاسیه تولیت‌های اعتاب مقدس و بقاع متبرکه ایران اسلامی با حضور نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت و تولیت‌های آستان قدس رضوی، حرم حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، آستان عبدالعظم حسنی(ع)، حرم احمد بن موسی(ع) و مسجد مقدس جمکران در مشهد مقدس برگزار شد.

سند مشترک همکاری بازار و اصناف در دهه کرامت

سند مشترک همکاری بازار و اصناف در دهه کرامت با حضور دبیر کل جامعه انجمن های اسلامی بازار و اصناف  و نمایندگان بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام و ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و انجمن های اسلامی بازار و اصناف در شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور در محل ساختمان انجمن های اسلامی بازار و اصناف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بررسی فعالیت ستادهای استانی بزرگداشت دهه کرامت

آیین نامه فعالیت ستادهای استانی بزرگداشت دهه کرامت با حضور نمایندگان وزارت کشور ، بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام و ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری کشور در محل دبیرخانه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور مورد بازنگری قرار گرفت

نگین فاطمی در عمود 1080

اربعین و حماسه سازان آن محور تیترهای رسانه ها هستند، در این میان نگین فاطمی در عمود 1080 نیز نقطه عطفی برای توجه لنز دوربین رسانه ها شده است.

موکب های محوری کانون‌های مساجد در مسیر زائران اربعین

ستاد مردمی اربعین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، موکب‌های مردمی خود را با مشارکت جوانان ایرانی و عراقی در مسیر زائران اربعین دایر کرده است.

زائر اولی های دهه کرامت سیستان و بلوچستان در قم

۱۷۰ نفر از برگزیدگان دهه کرامت  توسط دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سیستان و بلوچستان در اردوی زیارتی قم شرکت کردند.

پرچم انقلاب اسلامی در دست جوانان نسل سوم

متن کامل سخنرانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در اختتامیه هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سایت آن نهاد منتشر شد.

اختتامیه هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی

 آیین اختتامیه هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ، دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ، دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد و رئیس شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور ، مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام و دیگر مسئولین امروز با حضور منتخبین این دوره از جشنواره در سالن مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی  برگزار شد.

از «پویش لبخند کرامت» تا «جشنواره چهل چراغ»

هر سال کارگروه محتوایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور، شعار و عناوین روزهای این دهه را انتخاب می‌کند که امسال بنابر تصمیم این کارگروه، شعار «خدمت کریمانه به رسم اهل‌بیت (ع)» به عنوان شعار محوری دهه کرامت سال ۱۳۹۷ انتخاب شد. با توجه به پایان یافتن این دهه در ادامه، گوشه‌ای از مهم‌ترین برنامه‌های این ستادها در دهه کرامت در برخی از استان‌ها می‌آید:

دهه کرامت نباید به یک دهه محدود شود

تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها گفت: پرداختن به معرفی امام موسی کاظم علیه‌السلام که فرزندان ایشان چشم و چراغ ایران اسلامی هستند از اهمیت بسیاری برخوردار است به همین علت باید از فرصت‌های مختلف برای تحقق این هدف استفاده کنیم.

اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان سمنان برگزارشد

آئین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور، استاندار سمنان، نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، مسئول دبیرخانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و مسئولان استانی برگزارشد.

تقدیر از دستگاه های عضو شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور

دبیرخانه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور در اطلاعیه ای همزمان با ایام زیارتی امام رضا(ع) ضمن تشکر و تقدیر از کلیه دستگاه های عضو شورا خواستار تداوم حرکت همه جانبه در جهت تحقق شعار «خدمت کریمانه» شد.

آیین اختتامیه ویژه برنامه های دهه کرامت در بندرعباس برگزار شد

آیین اختتامیه ویژه برنامه های دهه کرامت با حضور نماینده ولی فقیه در هرمزگان، خدام رضوی و فعالان فرهنگی و رسانه ای در بندرعباس برگزار شد.

توجه ویژه به آسیب‌های اجتماعی در اجرای برنامه‌های دهه کرامت

به گفته مسئول شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور ، در دهه کرامت ۹۷ یکی از مواردی که بیش از همه در مورد آن صحبت شد، توجه ویژه به آسیب‌های اجتماعی در اجرای برنامه‌های دهه کرامت و اهمیت این دهه بود

نشست شورای اسلامی کلان شهرها با مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نشست هم اندیشی روسای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهرهای کشور و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای شهر  مشهد مقدس برگزار شد.

اختتامیه شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره امام رضا(ع) سال به سال در حال توسعه است و مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته است.

سومین دوره جایزه جهانی گوهرشاد

سومین دوره همایش "جایزه جهانی گوهرشاد" برای تقدیر هشت بانوی نیکوکار از جمله چهار بانوی ایرانی و چهار بانوی خارجی با حضور تولیت آستان قدس رضوی در محل تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر رضوی برگزار شد.

استان مرکزی زیر سایه خورشید

دبير جشنواره زير سايه خورشيد در استان مركزي گفت: در ایام دهه کرامت ۱۰شهر استان مرکزی میزبان خدام رضوی می شوند.

آغاز به کار پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی جشن های مردمی رضوی "دهه کرامت"

پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی جشنهای مردمی رضوی دهه کرامت، همزمان با نشست نمایندگان دستگاه های عضو شورا در شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع) آغاز به کار خواهد کرد.

پیشنهاداتی برای گسترش فعالیت های اطلاع رسانی دهه کرامت تدوین شد

پیشنهادات اولیه برای گسترش فعالیت های اطلاع رسانی و رسانه ای در راستای بزرگداشت دهه کرامت در ۱۷ محور تهیه و تدوین شد.

هفتم مهر ماه؛ جشن ولادت امام هشتم(ع) برپا مي‌شود

مسئول ويژه برنامه زير سايه خورشيد شهرداری تهران، جشن ولادت امام هشتم(ع) را يكي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي دهه کرامت دانست و گفت: اين برنامه در آخرين روز فعاليت‌هاي زير سايه خورشيد، هفتم مهر ماه در تهران برپا مي‌شود.

برنامه های دهه کرامت دانشگاه کاشان اعلام شد

پرس آنلاین:برنامه های دهه کرامت دانشگاه کاشان از سوی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری این دانشگاه اعلام شد.

برپایی جشن‌های دهه کرامت در ۱۶۰ مسجد و مرکز ۶۰ کشور دنیا

معاون بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت از برپایی جشن‌های دهه کرامت در ۱۶۰ مسجد، حسینیه و مرکز فرهنگی ۶۰ کشور دنیا خبر داد و گفت: جشن‌های دهه کرامت از طریق۰ ۶۰ نفراز رابطین و اعضای مجمع در این کشورها برگزار می شود.‌

عناوین روزهای دهه کرامت اعلام شد

 عناوین روزهای دهه کرامت سال 1391 (1433 ه‍ .ق) از سوی شورای هماهنگی جشن های مردمی رضوی اعلام شد.

دعوت از دوستداران اهل بیت(ع) برای قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) در شب ولادت ایشان

شورای هماهنگی جشن‌های مردمی رضوی (ویژه دهه کرامت) از دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) دعوت کرد تا شب ولادت امام رضا(ع) صلوات خاصه آن حضرت را قرائت کنند.

برگزاری اولین جلسه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت

اولین جلسه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با حضور دستگاه های عضو این شورا امروز (۲۰ فروردین) در محل ستاد عالی کانون های مساجد کشور برگزار شد.

ضریح جدید مرقد مطهر امام حسین(ع) تا پایان هفته رونمایی می شود

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت:ضریح جدید مرقد مطهر امام حسین(ع) که یکی از زیباترین ضریح ساخته شده برای قبور اهل بیت(ع) به شمار می آید تا پایان هفته جاری همزمان با دهه کرامت رونمایی خواهد شد.

دهه کرامت باید مبدا تمام فعالیت های فرهنگی باشد

استاندار فارس با اشاره به اینکه دهه کرامت باید مبدا تمام فعالیت های باشد، گفت: همه باید دهه کرامت را به عنوان مهم ترین رکن فعالیت های فرهنگی خود انتخاب کنند.

اجرای برنامه های دهه کرامت و هفته دفاع مقدس با محوریت مردم

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره به اجرای برنامه های دهه کرامت و هفته دفاع مقدس با محوریت مردم، گفت: امسال برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبت دهه کرامت را متفاوت تر از سال های گذشته برگزار می کنیم.

مراسم دهه كرامت در آستان احمدی و محمدی(ع) برگزار می‌شود

توليت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، خواستار برگزاری مراسم جشن‌های دهه كرامت سال جاری متفاوت‌تر و باشكوه‌تر از سال‌های گذشته شد.

ضريح امامزادگان واجب‌التعظيم در شهر شيراز گلباران می‌شود

مسئول ستاد جشن‌هاي رضوي (دهه كرامت) در آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) از برپایی همايش علمي‌پژوهشي اقليم آفتاب، اجرای طرح سفيران آفتاب و گلباران ضريح امامزادگان واجب‌التعظيم در شهر شيراز به مناسبت رور بزرگداشت حضرت احمدبن‌موسي(ع) خبر داد.

برگزاری جشن دهه کرامت اول تا پنجم ذیقعده درحرم سیدعلاالدین حسین (ع)

رئیس هیئت امنای حرم مطهر سید علاالدین حسین(ع)شیراز از برگزاری جشن دهه کرامت اول تا پنجم ذیقعده در این حرم خبرداد و گفت: این مراسم به منظور باشکوه برگزار شدن مر اسم روز شاهچراغ(ع) برگزار می شود.

مراسم دهه کرامت امسال باید پربارتر از همیشه باشد

نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور از تمهیدات ویژه این شورا برای استفاده حداکثری از ظرفیت بی‌بدیل نماز جمعه برای بزرگداشت مقام شامخ فرزندان حضرت موسی‌بن‌جعفر(ع) در ایام دهه کرامت  خبر داد.
اخبار بیشتر...

استان‌ها

سیستان و بلوچستان خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی گلستان مازندران گیلان اردبیل آذربایجان غربی آذربایجان شرقی کردستان کرمانشاه ایلام خوزستان بوشهر هرمزگان چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد فارس یزد کرمان جنوب کرمان اصفهان سمنان تهران البرز قم مرکزی قزوین لرستان همدان زنجان

صلوات خاصه امام رضا عليه السلام


صلوات خاصه

معرفی کتاب

       مجموعه پاورپوینت های دهه کرامت       دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیها السلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است. مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است. مهربانی که جز در مورد امام حسین و حضرت زینب (علیهما‌السلام) سابقه ندارد. دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد. تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و ... است.  

آخرین تصویر گالری

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

اوقات شرعی

آمار سایت

آنلاین: 1
بازدیدهای امروز: 16
بازدیدهای دیروز: 247
کل بازدیدها: 575149
تعداد کاربران: 8
تعداد مطالب: 1153
- -