سخاوت مرد در تأمین معاش خانواده

   سخاوت مرد در تأمین معاش خانواده باید در خرید خانه وسیع، در خرید مرکبی در حدّ شأن خود و خانواده و در بذل و بخشش مال نسبت به خانواده خود توسعه بدهد. به گونه ای عمل کند که خدای نکرده اهل خانه حاجت خود را نزد دیگران مطرح نکنند یا به خاطر بخل و عدم ... مرتضی کشاورز، دانشجوی دکترای علوم و قرآن حدیث دانشگاه علوم اسلامی رضوی متن حدیث: امام رضا (علیه السلام) می فرمایند: «صاحِبُ النِّعمَةِ یَجِبُ أن یُوَسِّعَ عَلى عِیالِهِ.»[1] بر صاحب نعمت (کسی که نعمت و تمکن دارد) واجب است که عیال (افراد تحت تکفّل) خود را در رفاه قرار دهد.  
۱

استان‌ها

سیستان و بلوچستان خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی گلستان مازندران گیلان اردبیل آذربایجان غربی آذربایجان شرقی کردستان کرمانشاه ایلام خوزستان بوشهر هرمزگان چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد فارس یزد کرمان جنوب کرمان اصفهان سمنان تهران البرز قم مرکزی قزوین لرستان همدان زنجان

صلوات خاصه امام رضا عليه السلام


صلوات خاصه

معرفی کتاب

       مجموعه پاورپوینت های دهه کرامت       دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیها السلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است. مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است. مهربانی که جز در مورد امام حسین و حضرت زینب (علیهما‌السلام) سابقه ندارد. دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد. تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و ... است.  

آخرین تصویر گالری

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

اوقات شرعی

آمار سایت

آنلاین: 1
بازدیدهای امروز: 1471
بازدیدهای دیروز: 314
کل بازدیدها: 644130
تعداد کاربران: 8
تعداد مطالب: 1165
- -