بیست و سوم ذی القعده، روز زیارتی مخصوص امام رضا (علیه السلام)

   بیست و سوم ذی القعده، روز زیارتی مخصوص امام رضا (علیه السلام) نقل کرده که برخی از افراد معتقدند آن حضرت در روز 23 ماه ذی القعده به شهادت رسیده است؛ اما در جامعه ی ما روز آخر ماه صفر به عنوان روز شهادت ایشان مطرح است. باید گفت این روز، روز زیارتی مخصوص.... چکیده بیست و سوم ماه ذی القعده، روز زیارتی مخصوص امام رضا (علیه السلام) است و زیارت آن حضرت در منابع روایی بسیار سفارش شده است.  در خصوص دلیل نامگذاری روز 23 ماه ذی القعده به نام «روز زیارتی مخصوص امام رضا (علیه السلام) روایاتی وارد است که دلیل آن را شهادت امام رضا (علیه السلام) در این روز، ذکر کرده اند.  از جمله حکمت های نام گذاری این روز، تأکید و ترغیب به زیارت امام رضا (علیه السلام)، پی بردن مردم به ذات و مقام آن حضرت، نسبت به نقشی که ایشان در ایجاد مدینه رضوی و گسترش تشیع داشتند، می باشد.   
۱

استان‌ها

سیستان و بلوچستان خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی گلستان مازندران گیلان اردبیل آذربایجان غربی آذربایجان شرقی کردستان کرمانشاه ایلام خوزستان بوشهر هرمزگان چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد فارس یزد کرمان جنوب کرمان اصفهان سمنان تهران البرز قم مرکزی قزوین لرستان همدان زنجان

صلوات خاصه امام رضا عليه السلام


صلوات خاصه

معرفی کتاب

       مجموعه پاورپوینت های دهه کرامت       دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیها السلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است. مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است. مهربانی که جز در مورد امام حسین و حضرت زینب (علیهما‌السلام) سابقه ندارد. دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد. تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و ... است.  

آخرین تصویر گالری

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

اوقات شرعی

آمار سایت

آنلاین: 1
بازدیدهای امروز: 1493
بازدیدهای دیروز: 314
کل بازدیدها: 644152
تعداد کاربران: 8
تعداد مطالب: 1165
- -