نشست شورای هماهنگی جشن های دهه کرامت در شیراز/۴برگزاری جشن دهه کرامت اول تا پنجم ذیقعده درحرم سیدعلاالدین حسین (ع)

رئیس هیئت امنای حرم مطهر سید علاالدین حسین(ع)شیراز از برگزاری جشن دهه کرامت اول تا پنجم ذیقعده در این حرم خبرداد و گفت: این مراسم به منظور باشکوه برگزار شدن مر اسم روز شاهچراغ(ع) برگزار می شود.
به گزارش دبیرخانه دائمی شورای هماهنگی جشن های مردمی دهه کرامت، حجت الاسلام سید محی الدین طاهری، رئیس هیئت امنای حرم مطهر سید علاالدین حسین (ع) شیراز امروز(15 مرداد) در جلسه هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت که محل کتابخانه آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شده بود، با تاکید بر اینکه فارس در واقع مامن خاندان اهل بیت (ع) است، گفت:با عنایت به منویات مقام معظم رهبری در خصوص محور قرارگرفتن حرم های مطهر امامزادگان در برنامه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ضرورت دارد تا فعالیت ها به این سمت و سو هدایت شود.

دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز همچنین خاطرنشان کرد: طرح توسعه 57 هکتاری حرم های مطهر که در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسیده است که 2 حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) و حضرت سیدعلاءالدین حسین (ع) را بهم پیوند می دهد، اگر در دهه کرامت کلنگ رسمی آن به زمین زده شود، شیرینی آن کام همه مردم را در دهه کرامت شیرین خواهد کرد.

رئیس هیئت امنای حرم مطهر سید علاءالدین حسین (ع) شیراز از برگزاری جشن دهه کرامت اول تا پنجم ذیقعده در این حرم خبر داد و گفت: این مراسم به منظور گرامیداشت پنجم ذیقعده روز تکریم امامزادگان و باشکوه تر برگزار شدن مراسم روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می شود.
پایان پیام/

هيچ نظري ثبت نشده است

استان‌ها

سیستان و بلوچستان خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی گلستان مازندران گیلان اردبیل آذربایجان غربی آذربایجان شرقی کردستان کرمانشاه ایلام خوزستان بوشهر هرمزگان چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد فارس یزد کرمان جنوب کرمان اصفهان سمنان تهران البرز قم مرکزی قزوین لرستان همدان زنجان

صلوات خاصه امام رضا عليه السلام


صلوات خاصه

معرفی کتاب

       مجموعه پاورپوینت های دهه کرامت       دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیها السلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است. مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است. مهربانی که جز در مورد امام حسین و حضرت زینب (علیهما‌السلام) سابقه ندارد. دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد. تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و ... است.  

آخرین تصویر گالری

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

اوقات شرعی

آمار سایت

آنلاین: 1
بازدیدهای امروز: 1442
بازدیدهای دیروز: 314
کل بازدیدها: 644101
تعداد کاربران: 8
تعداد مطالب: 1165
- -