مراسم دهه كرامت در آستان احمدی و محمدی(ع) برگزار می‌شود

توليت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، خواستار برگزاری مراسم جشن‌های دهه كرامت سال جاری متفاوت‌تر و باشكوه‌تر از سال‌های گذشته شد.

 آيت‌الله سيدمحمدمهدی دستغيب، توليت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) اظهار كرد: جشن‌های دهه كرامت امسال از ١٦ تا ٢٦ شهريورماه سال جاری همزمان با ميلاد با سعادت حضرت معصومه(س)، سالروز بزرگداشت حضرت سيدميراحمد بن موسی شاهچراغ(ع) و ميلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع) در سراسر ايران اسلامی برگزار می‌شود.
 
وی بيان كرد: به همين منظور همه دست‌اندركاران برگزاری مراسم اين دهه پرفضيلت در تلاش هستند كه اين ايام را در شهر شيراز و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به عنوان سومين حرم اهل بيت(ع) با شكوه بسيار همراه با برنامه‌های متنوع برگزار كند و در رأس دستگاه‌های اجرايی و فرهنگی، آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) قرار دارد كه با انتصاب سرپرست حوزه معاونت نشر و توسعه فرهنگ اسلامی به عنوان مديريت توليد و هماهنگی‌های برنامه‌های حرم مطهر در اين دهه انتظار می‌رود كه با همكاری كليه حوزه‌های مذهبی و فرهنگی برنامه‌هايی در شأن و پاسداشت حضرت احمد‌بن‌موسی(ع) توليد و برگزار كنيم.
 
توليت محترم آستان مقدس تأكيد كرد: زمانی اين جشن‌ها نمود عينی و بازتاب كشوری و حتی جهانی پيدا می‌كند كه تمامی مسئولان اجرايی و فرهنگی كشور و استان با درك اهميت اين ايام پرفضيلت و گرانقدر به همراه مردم كه متولی اصلی برگزاری جشن‌ها هستند با برنامه‌ريزی مدون و پويا، مراسم اين دهه را در سطحی والا و گسترده برگزار كند.
 
منبع: ایکنا
پایان پیام/
  
 
 


هيچ نظري ثبت نشده است

استان‌ها

سیستان و بلوچستان خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی گلستان مازندران گیلان اردبیل آذربایجان غربی آذربایجان شرقی کردستان کرمانشاه ایلام خوزستان بوشهر هرمزگان چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد فارس یزد کرمان جنوب کرمان اصفهان سمنان تهران البرز قم مرکزی قزوین لرستان همدان زنجان

صلوات خاصه امام رضا عليه السلام


صلوات خاصه

معرفی کتاب

       مجموعه پاورپوینت های دهه کرامت       دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیها السلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است. مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است. مهربانی که جز در مورد امام حسین و حضرت زینب (علیهما‌السلام) سابقه ندارد. دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد. تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و ... است.  

آخرین تصویر گالری

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

اوقات شرعی

آمار سایت

آنلاین: 1
بازدیدهای امروز: 1422
بازدیدهای دیروز: 314
کل بازدیدها: 644081
تعداد کاربران: 8
تعداد مطالب: 1165
- -