اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در ۴۰۰ شهرستان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگی و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اشاره برگزاری اختتامیه ملی جشنواره همزمان با دهه ولایت در مشهد مقدس، گفت: به مناسبت میلاد حضرت رضا(ع)اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح ۴۰۰ شهرستان مختلف برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد خبری دهه کرامت، هادی آشتیانی با بیان اینکه نهاد کتابخانه ای عمومی کشور در دو ‌فضا برای دهه کرامت فعالیت هایی را در حال انجام دارد، گفت: اولین مرحله برگزاری نهمین دوره جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی است که شامل ۹ کتاب در خصوص امام رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت احمد ابن موسی(ع) در بخش های فردی، خانوادگی و ‌ویژه است که علاقه مدان می توانند به دو شیوه مکتوب و‌الکترونیک در این جشنواره شرکت کنند.

مدیرکل فرهنگی و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نقاشی کودکان از مضامین کتاب های معرفی شده را یکی از بخش های این جشنواره اعلام کرد و افزود: پویش رسانه ای با معرفی منابع و بیان مطالبی که در خصوص امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ فراگرفته اند در قالب فیلم های ۳ تا ۵ دقیقه ای ضبط شده توسط تلفن همراه، در رده سنی کودکان پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: ترسیم نقاشی از جذاب ترین بخش کتاب، پاسخگویی به سئوالات چهارگزینه ای به صورت مکتوب و الکترونیک از کتاب های معرفی شده جشنواره و همچنین معرفی کتاب دلخواه که مروبوط به کتب آزاد مرتبط به جشنواره با موضوع حضرت رضا(ع) است که در قالب فیلم ۳ تا ۵ دقیقه ای نیز در بخش نوجوان مدنظر است.

آشتیانی، اعلام کرد: در بخش بزرگسال هم مطالعه کتابهای معرفی شده جشنواره و پاسخ به سئوالات چهار گزینه ای به دو شیوه مکتوب و اینترنتی و ارسال فیلم های ضبط شده تلفن همراه برای شرکت در پویش فضای مجازی ما هست که هم از منابع جشنواره و هم از منابع آزاد که در جمع خانواده، دوستان و همکاران به معرفی آن می پردازند.

وی شیوه سوم پیش بینی شده در بخش بزرگسال برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را معرفی کتاب دلخواه در حد یک پاراگراف ۳۵۰ کلمه ای و ارسال آن به سایت اطلاع رسانی جشنواره عنوان کرد و گفت: مراحل پایانی جشنواره رادار حال برگزاری هستیم و‌همزمان با آن داوری آثار ارسالی در حال انجام است.

مدیرکل فرهنگی و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بیان کرد: این دوره به فراخور اینکه نهمین دوره برگزاری جشنواره است بخش ویژه ای هم با کتاب هایی دز مورد شخصیت نورانی و باعظمت حضرت ابن الرضا امام جواد(ع) با عنوان بخش جانبی جشنواره اضافه شد که علاقه مندان برای اطلاع بیشتر می توانند به سایت Razavi.iranple.ir مراجعه کنند

وی با اشاره جداسازی پاسخ نامه های صحیح و داوری از این تعداد شرکت کنندگان، خاطرنشان کرد: همزمان با ایام ولادت باسعادت حضرت رضا(ع) دو نوع اختتامیه داریم یکی اختتامیه ملی و شهرستانی داریم.

آشتیانی، ابراز کرد: به مناسبت میلاد حضرت رضا(ع)اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح ۴۰۰ شهرستانی که شرکت کننده داشتند، برگزار می شود و از شرکت کنندگان و منتخبان تجلیل به عمل می آید.

وی اعلام کرد: اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی هم همزمان با دهه ولایت در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.