کوچکیان فرد: خدمت کریمانه با رویکرد اجتماعی و مشارکت خیرین و سازمان های مردم نهاد در استان ها

رئیس اداره سرمایه اجتماعی، امورفرهنگی  و سبک زندگی وزارت کشور، گفت: امسال در حرکتی نوین، خیز بلندی برداشته شد تا بتوانیم خدمت کریمانه را به مسائل و مشکلات اجتماعی پیوند بزنیم.

به گزارش روابط عمومی ستادخبری دهه کرامت، حسین کوچکیان فرد، با اشاره به برنامه های متعددی که وزارت کشور هرساله در خصوص دهه کرامت دارد، گفت: امسال در آغاز حرکتی نوین در سطح جامعه و همزمان با دهه پر خیر و برکت کرامت خیز بلندی برداشته شد تا بتوانیم خدمت کریمانه را به گونه که طبع کریمانه خیرین را جلب کند به بحث های اجتماعی و مسائل و مشکلات این حوزه پیوند بزنیم.

رئیس اداره سرمایه اجتماعی، امورفرهنگی  و سبک زندگی وزارت کشور، با بیان اینکه این برنامه را به صورت ویژه در مناطق سیل زده دیده ایم، افزود: در بخش نامه ابلاغی به استانداران سراسر کشور، از آنان خواستیم برنامه هایی را با این رویکرد در نظر گرفته و همکاری لازم را با اعضای شورای سیاستگذاری دهه کرامت و به صورت ویژه با سازمان های مردم نهاد، اصناف و نهادهای مدنی و اجتماعی به عمل آورند.

وی با اعلام این مطلب که امسال کارگروهای فرهنگی اجتماعی استان ها به کارگروه های(اجتماعی، فرهنگی، سلامت، خانواده و زنان)ارتقا یافته اند، عنوان کرد: برگزاری جشن های دهه کرامت در ستادهای استانی نیز با این رویکرد پیش بینی و اجرا شد.

کوچکیان فرد، با اشاره به برنامه هایی که به صورت ویژه در مناطق سیل زده دیده شده است، اظهار کرد: برنامه های دهه کرامت در مناطق آسیب دیده از سیل، با مشارکت فعال نهاد کتابخانه های عمومی و کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان، اعضای شورای سیاستگذاری دهه کرامت و سازمان های مردم نهاد در قالب برنامه های شاد و مسابقات متنوع در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در جلساتی که با حضور حجت الاسلام ارزانی رئیس شورای بزرگداشت دهه کرامت برگزار می شود عالی ترین مقامات استان شرکت کرده و پوشش خبری مناسب از آن به عمل می آید، ابراز کرد: در استان هایی که اعتصاب مقدسه چهارگانه در آن قرار دارد به صورت مشخص ترتیب ویژه ای داده شده است که جشن های دهه کرامت با حضور استانداران و معاونان آن برگزار شود.