حجت‌الاسلام فولادی: برنامه‌های دهه کرامت باید روح کرامت را به جامعه منتقل کند

حجت‌الاسلام مجیدرضا فولادی دبیر و نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور در گفتگو با عضو ستاد دهۀ کرامت گفت: اگر نگاه مسئولان نظام در خدمت به مردم نگاهی با کرامت باشد و عزّت مردم و جامعه جزو اصلی ترین دغدغه های آنان باشد، نشان می‌دهد که آنان سعی کردند رفتارهای زیبای اهل بیت (ع) را در خود پیاده‌سازی کنند و این قطعاً چرخ‌های موفقیت جامعه را با سرعت بیشتری پیش خواهد برد.

حجت‌الاسلام فولادی افزود: خداوند حضرات معصومین (ع) را به عنوان عالی‌ترین الگوها به ما معرفی کرده است، بنابراین باید از آن ذوات مقدس الگوگیری کرد، رفتارهای امام خمینی (ره) و شهدای عزیز نیز می‌تواند برایمان الگوهای خوبی باشند چراکه در وجود تمام آنان صفت کرامت و بزرگواری به وضوح دیده می‌شود.

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب در شورای دهه کرامت گفت: امام خمینی (ره) و یارانش خدمت به مردم را پیوسته محور برنامه های خود قرار داده بودند و آن را عبادت می‌دانستند نه یک باری که بر دوش آنان گذاشته شده است، امروز شعارهای بسیاری از سوی برخی مسئولان داده می‌شود اما در میدان عمل آن کرامت و عزّتی که باید از مسئولان در قبال مردم دیده بشود، دیده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، این مردم بودند که اوج عزّت و احترام را برای مسئولان قائل بودند. لذا باید تلاش کنیم از شعارزدگی فاصله بگیریم و طوری عمل کنیم که آحاد مردم رفتا کریمانه را در ظاهر و باطن مسئولان حس کنند.

حجت‌الاسلام فولادی یادآور شد: باید از فرصت دهه کرامت و برنامه‌های این ایام برای انتقال روحیه و حس و حال رفتار کریمانه به جامعه و به تک تک مردم استفاده شود و مردم کاملاً این موضوع را حس کنند، این آن کار اصلی است که باید در ایام مورد توجه مسئولان و متولیان امر باشد.

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب در شورای دهه کرامت بر این باور است که تاکنون با وجود تلاش‌هایی که صورت گرفته اما باز هم آنطور که می‌بایست کارها به صورت مردمی برگزار نشده است، به طور کلی برگزاری برنامه‌ها در جامعه به صورت مردمی کمتر دیده می‌شود. باید در اجرای خیلی از برنامه‌های کشور از نظرات مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم استفاده کرد و برای تحقق این امر باید از همین امسال برنامه‌ریزی کرد.