اجرای جشنوارۀ سرود رضوی توسط ۴۷ گروه/«جشنواره سرود زهرایی» برگزار می‌شود

مصطفی ذوالفقاری دبیر اجرایی جشنوارۀ سرود رضوی در گفتگو با عضو ستاد خبری دهۀ کرامت، گفت: امسال اولین دورۀ برگزاری این جشنواره به همت بنیاد امام رضا (ع)، اداره کل فرهنگ و ارشاد و با همکاری ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد برگزار شد.

وی افزود: امسال از میان تمام شرکت کنندگان 47 گروه سرود، به عنوان گروه‌های برگزیده انتخاب شدند و مجوز اجرای برنامه خود را دریافت کردند.

دبیر اجرایی جشنوارۀ سرود رضوی خاطرنشان کرد: از میان این 47 گروه، 3 گروه سرود به عنوان برگزیده‌های اصلی این دوره از جشنواره انتخاب می‌شوند و مورد تجلیل و تقدیر قرار خواهند گرفت. اختتامیه این جشنواره نیز در دهۀ ولایت و امامت با حضور آیت‌الله درّی نجف‌آبادی نماینده ولیّ فقیه در استان مرکزی برگزار می‌شود.

ذوالفقاری گفت: موضوع این جشنواره اهل‌بیت (علیهم‌السلام) به صورت عام و موضوع خاص آن هم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (ع) است که دومی دارای امتیازات ویژه بود، گروه‌های شرکت کننده بین چهار تا دوازده نفر بودند، رده‌های سنی زیر 30 سال بود. در نوبت صبح امروز (جمعه 21 تیر) 23 گروه به اجرای برنامه خود پرداختند و بعد از ظهر نیز مابقی گروه‌ها به اجرا خواهند پرداخت.

دبیر اجرایی جشنوارۀ سرود رضوی یادآور شد: آثاری که در برنامه امروز دارای رتبه خاص بشوند با همکاری صدا و سیما از سوی یکی از تهیه کنندگان کشور ضبط خواهد شد و در مناسبت‌ها مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی از برگزاری جشنواره سرود زهرایی خبر داد و گفت: طبق گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، قرار است برنامه‌ای ویژه با عنوان «جشنواره سرود زهرایی» ویژه بانوان عضو کانونهای مساجد کشور در ایام ولادت حضرت زهراء (سلام‏الله علیها) برگزار خواهد شد.