حجت الاسلام والمسلمین مروی: در جشن‌های دهه کرامت شادی و نشاط مشروع را به جامعه منتقل کنید

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ضرورت مشورع بودن شادی و نشاط در جشن‌های دهه کرامت گفت: ما باید به مردم القا کنیم که برپایی جشن و شادی حتما انجام فعل حرام نیست، بنابراین نیازمند اصلاح روش در برپایی جشن‌ها هستیم و باید یک الگو درست از شادی و نشاط مشورع را در جشن‌های خود مدنظر قرار دهیم.

به گزارش مرکز روابط عمومی ستاد خبری دهه کرامت، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار اعضای ستاد گرامیداشت دهه کرامت که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: از آنجایی که جشن دهه کرامت منتسب به امام رضا(ع) می‌باشد برگزاری برنامه‌های این دهه به نوعی باید برعهده آستان قدس رضوی قرار می‌گرفت، اما باتوجه به اینکه که مسئولیت برپایی این جشن‌ها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده است باید به قانون احترام گذاشت.

وی در ادامه با اشاره به نحوه نام‌گذاری روزهای دهه کرامت گفت: اینکه زمان بین میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) را به عنوان یک دهه مبارک نام‌گذاری کردید یک ابتکار بسیار قابل تحسین است، به همین منظور به خاطر نام‌گذاری یک روز به عنوان میلاد امام رضا(ع) ما به عنوان آستان قدس رضوی باید در اجرای برنامه‌ها حضور فعال داشته باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: برای برگزاری هرچه بهتر جشن‌های دهه کرامت؛ آستان قدس رضوی در حد توان خود با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سایر دستگاه‌های همکار تعامل لازم را خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین مروی یادآور شد: در جشن‌های دهه کرامت باید موضوع شادی و نشاط مشروع و انتقال آن به جامعه را مدنظر قرار داد، در واقع ما باید به مردم القا کنیم که برپایی جشن و شادی حتما انجام فعل حرام نیست، بنابراین نیازمند اصلاح روش در برپایی جشن‌ها هستیم و باید یک الگو درست از شادی و نشاط مشورع را در جشن‌های خود مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: اهل‌بیت(ع) عصمت و طهارت نیز در احادیث خود اشاره دارند که در شادی ما شاد باشید و در عزای ما عزاداری کنید، پس همه باید در تحقق این بیانات حرکت کنیم، بنابراین با کمی ذوق و ابتکار عمل می‌توان به نحوی عمل کرد که در عین ایجاد شادی و نشاط، هیچ شبهه فعل حرامی در فعالیت‌ها وجود نداشته باشد.

تولیت آستان قدس رضوی ابراز داشت: در کنار برپایی جشن‌ها باید موضوع معرفت‌افزایی در مناسبت‌های دینی را نیز مدنظر قرار داد، در اصل ما در کنار برپایی جشن‌ها و ارائه الگوی شادی مشروع به جامعه باید به سمت تقویت بنیه دینی مردم و ترویج معارف اهل بیت(ع) به جامعه نیز حرکت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در پایان گفت: در آستان قدس رضوی مسئولان فرهنگی و تبلیغی همچون سایر مناسبت‌های دیگر در دهه کرامت نیز در جهت تعمیق مبانی دینی و آشنایی روح و جان مردم با آموزه‌های اسلامی تلاش خواهند کرد.

انتهای پیام