حجت‌الاسلام احمدوند خبر داد: ویژه برنامه «تکریم کریمان» برای دواطلبان کمک به مناطق سیل‌زده

مسئول هماهنگی هلال احمر در دهه کرامت گفت: باتوجه به اتفاقاتی که در ابتدا سال در برخی از استان‌ها رخ داد و سیل باعث خسارت برخی از استان‌ها شد تصمیم داریم از کسانی که به هر طریقی در کمک و امدادرسانی به مردم این مناطق شرکت کردند در قالب برنامه «تکریم کریمان» تقدیر کنیم.

حجت‌الاسلام یاسر احمدوند در گفت‌و‌گو با مرکز روابط عمومی ستاد خبری دهه کرامت، در مورد ویژه برنامه‌های این کارگروه در ایام دهه کرامت گفت: بحث کرامت انسانی از بحث‌های مبنایی و اصولی در هلال احمر است، اساسا جمعیت هلال احمر برمبنای تکریم انسان‌ها بنا نهاد شده است و همه وظایفش در این راستا تعریف می‌شود، به همین منظور در دهه کرامت توجه ویژه‌ای به این موضوع در هلال احمر می‌شود.

معاون فرهنگی و امور آموزش و پژوهش حوزه نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر ادامه داد: ابتدا برنامه‌های بزرگداشت این دهه را در جمعیت هلال احمر همه استان‌های کشور خواهیم داشت، قصد داریم در این مراسم از فعالان حوزه‌ی تکریم و امدادرسانی انسانی تقدیر به عمل آوریم.

حجت‌الاسلام احمدوند خاطرنشان کرد: برنامه‌ی دیگر ما با رویکرد جشن و حضور مخاطبین خود یعنی کارکنان و دست‌اندرکاران هلال‌احمر و همچنین داوطلبان و اعضای کانون‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، طلاب و جوانان خواهند بود که باعث رونق این مراسم نیز هستند. این مراسم در همه استان‌های کشور برگزار می‌شود.

مسئول هماهنگی هلال احمر در دهه کرامت یادآور شد: در تهران نیز مراسم ویژه‌ای با عنوان «تکریم کریمان» در نظر گرفته شده است، مستحضرید در ابتدا سال جاری چند استان کشور درگیر واقعه سیلاب شد و خساراتی به مردم وارد شد، در این میان خیلی‌ها به صورت داوطلبانه در کمک‌رسانی حضور پیدا کردند و برخی از مردم نیز با کمک‌های نقدی و غیرنقدی که ارسال کردند باعث کمک‌های جدی به مردم سیل‌زده شدند.

وی افزود: به همین منظور قصد داریم در مراسمی به صورت نمادین از تعدادی از چهره‌های ویژه‌ای که در این ماجرا کمک کردند با همان عنوان تکریم کریمان در دهه کرامت تقدیر کنیم. امیدواریم این برنامه را هرساله با همین محور به پیش ببریم.

 

برپایی مسابقه کتابخوانی با محوریت «حضرت ثامن الحجج(ع)»

حجت‌الاسلام احمدوند در ادامه با اشاره به سایر برنامه‌های هلال احمر در ایام دهه کرامت ابراز داشت: برپایی مسابقه کتابخوانی با محوریت «حضرت ثامن الحجج(ع)» در سطح کارکنان و مخاطبان هلال‌احمر برگزار خواهد شد، همچنین تلاش داریم نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی را نیز داشته باشیم.

مسئول هماهنگی هلال احمر در دهه کرامت بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات ما تولید محتوا مورد نیاز نشریات و رسانه‌های هلال‌احمر برای ایام دهه کرامت است.

وی در پایان گفت: معرفی بسته پیشنهادی کتاب با موضوع «روز دختر» و همچنین با موضوع «حضرت رضا(ع)» در دستور کار است که قصد داریم کتاب‌هایی را متناسب با این موضوعات معرفی کنیم.

انتهای پیام