دهه کرامت باید مبدا تمام فعالیت های فرهنگی باشد

استاندار فارس با اشاره به اینکه دهه کرامت باید مبدا تمام فعالیت های باشد، گفت: همه باید دهه کرامت را به عنوان مهم ترین رکن فعالیت های فرهنگی خود انتخاب کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، مهندس حسین صادق عابدین، استاندار فارس، امروز (13شهریور) در جلسه هماهنگی جشن های رضوی و دهه کرامت با اشاره به اینکه سال جاری آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه حرم مطهر است که در این میان در دهه کرامت سال جاری یک پروژه با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریالی افتتاح خواهد شد، گفت: فضای مسقف حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) بعد از اتمام پروژه توسعه به 2 و نیم برابر و فضای صحن مطهر به 2 برابر افزایش می یابد.

 وی با تاکید بر اینکه امیدوارم با برنامه ریزی ها و تلاش هایی که در خصوص طرح توسعه حرم شاهچراغ (ع) انجام می شود دهه کرامت سال آینده شاهد افتتاح بخش هایی از طرح توسعه حرم مطهر باشیم، اظهار داشت: دولت اعتبارات مناسبی برای توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) اختصاص داده که طی سه سال آینده بودجه طرح توسعه حرم مطهر ثابت خواهد بود.

 مهندس صادق عابدین با اشاره به اینکه دهه کرامت باید مبدا تمام فعالیت های فرهنگی باشد، افزود: همه باید دهه کرامت را به عنوان مهم ترین رکن فعالیت های فرهنگی خود انتخاب کنند و برنامه های مدونی را برای باشکوه تر برگزار کردن این دهه داشته باشند.

 استاندار فارس با تاکید بر اینکه ارائه برنامه های مناسب می تواند ذخیره ای برای این سه شهر اهل بیت (ع) در ایران اسلامی باشد، افزود: دبیر خانه دائمی دهه کرامت در فارس باید هر چه سریعتر راه اندازی شود، چرا که معتقدیم ایجاد دبیرخانه دائمی دهه کرامت در فارس لازم و ضروری است و از طرفی باید توجه داشت که هرساله باید شعاری خاصر برای این دهه در نظر گرفته شود.

 صادق عابدین یادآور شد: راه اندازی این دبیرخانه در استان فارس باعث خواهد شد استفاده مناسب از تمامی ظرفیت های دستگاه ها انجام شود و از طرفی انجام کار های دائم فرهنگی را به همراه خواهد داشت.

 استاندار فارس، دهه کرامت را زنجیره قوی بین شهرهای مشهد، قم و شیراز خواند و اظهار داشت: هر شهرستان در دهه کرامت برنامه خاص خود را داشته باشد و برنامه ریزی به گونه ای باشد که اتصال معنوی بین شهرها برقرار شود.

 نماینده عالی دولت در فارس، خواستار طرح شعار برای دهه های کرامت در سال های مختلف، سمت و سو گرفتن فعالیت های مربوط به بزرگداشت دهه کرامت در راستای این شعارها شد.

 خاطر نشان می شود، دهه کرامت از اول ذیقعده و با میلاد حضرت معصومه (س) آغاز شده و با گرامیداشت روز "امین ولایت"، حضرت احمد بن موسی (ع) ادامه یافته و با میلاد سراسر نور امام رضا (ع) پایان می یابد.


هيچ نظري ثبت نشده است

استان‌ها

سیستان و بلوچستان خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی گلستان مازندران گیلان اردبیل آذربایجان غربی آذربایجان شرقی کردستان کرمانشاه ایلام خوزستان بوشهر هرمزگان چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد فارس یزد کرمان جنوب کرمان اصفهان سمنان تهران البرز قم مرکزی قزوین لرستان همدان زنجان

صلوات خاصه امام رضا عليه السلام


صلوات خاصه

معرفی کتاب

       مجموعه پاورپوینت های دهه کرامت       دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیها السلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است. مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است. مهربانی که جز در مورد امام حسین و حضرت زینب (علیهما‌السلام) سابقه ندارد. دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد. تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و ... است.  

آخرین تصویر گالری

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

اوقات شرعی

آمار سایت

آنلاین: 1
بازدیدهای امروز: 1467
بازدیدهای دیروز: 314
کل بازدیدها: 644126
تعداد کاربران: 8
تعداد مطالب: 1165
- -